Wpis: 07.06.2024 Favorite Share

Zakup nieruchomości w Hiszpanii. 10 powodów, dla których warto skorzystaćz usług lokalnego biura nieruchomości

Hiszpański rynek nieruchomości jest bardzo atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów. Decyzja o zakupie nieruchomości w kraju słynącym z doskonałej pogody, świetnej kuchni, pięknych plaż czy temperamentnego flamenco, może być ekscytującym krokiem. Jednak tak jak w przypadku każdego dużego zakupu, istnieje wiele kluczowych czynników, na które należy zwrócić uwagę. Myślisz o inwestycji w nieruchomości? Chcesz kupić mieszkanie, dom lub apartament w Hiszpanii? Poznaj 10 powodów, dla których w procesie poszukiwania i zakupu nieruchomości na Costa del Sol warto skorzystać z usług lokalnego, wiarygodnego biura nieruchomości.

Inwestycja w nieruchomości w Hiszpanii a decyzja o skorzystaniu z usług

Inwestycja w nieruchomości na hiszpańskim wybrzeżu – od czego zacząć?

WAŻNE: na wstępie należy zauważyć, że na hiszpańskim rynku działa obecnie wielu pośredników. W ostatnim czasie jednak ich liczba rośnie jeszcze szybciej, co jest efektem dużego zainteresowania tym rynkiem oraz coraz większej liczby osób rozważających kupno nieruchomości w Hiszpanii. Ten trend jest wynikiem kilku czynników, w tym między innymi inflacji, wzrostu cen nieruchomości w Polsce oraz wojna w Ukrainie. Swoje zrobiła także pandemia, która przed wieloma osobami otworzyła możliwość pracy zdalnej. Decydując się na zakup nieruchomości w tej części Europy, warto wybrać wiarygodne i sprawdzone biuro, które ułatwi przejście przez cały proces.

Bardzo dobra znajomość lokalnego rynku nieruchomości

Agencje nieruchomości, takie jak nasza, bardzo dobrze znają lokalny rynek, a także uwarunkowania prawne. 

Wiedza ta pozwala z jednej strony znaleźć nieruchomość, która idealnie odpowiada na potrzeby i oczekiwania nabywców, z drugiej uniknąć ryzyka ewentualnych problemów prawnych czy finansowych. To przekłada się z kolei na skuteczność i zadowolenie z transakcji, dotyczącej zakupu nieruchomości.

Indywidualne dopasowanie ofert

Pośrednicy nieruchomości w Hiszpanii mają dostęp do baz agregujących inwestycje na sprzedaż (zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego) czy wynajem (wakacyjny lub długoterminowy).

Poznając indywidualne potrzeby i oczekiwania klientów są w stanie zaproponować nieruchomości odpowiadające preferencjom czy możliwościom budżetowym.Warto podkreślić, że każdy z pośredników ma dostęp do tych samych zasobów. Tym, co nas wyróżnia jest przede wszystkim serwis.

Kiedy ponad 20 lat temu zdecydowaliśmy się z mężem, aby założyć w Marbelli pierwsze polskie biuro nieruchomości, na tutejszym rynku działało wielu pośredników nieruchomości. Już na samy starcie postawiliśmy sobie ambitny cel, który miał nas wyróżniać na tle innych firm. To najwyższa jakość obsługi, która stała się fundamentem naszej działalności – mówi Renata Lorens, współwłaścicielka International Investment Marbella.

Profesjonalne doradztwo

Lokalne biura nieruchomości oferują profesjonalne doradztwo – począwszy od identyfikacji wymagań klienta, przez wyszukiwanie odpowiednich ofert, aż po finalizację transakcji. Ta wiedza i doświadczenie są niezwykle pomocne dla zapewnienia płynności oraz skuteczności całego procesu zakupu.

Dla przykładu, występują różnice pomiędzy nieruchomościami przeznaczonymi na całościowy czy wakacyjny wynajem oraz tymi nabywanymi tylko dla własnego użytku. Kluczowe są tutaj różne czynniki: region, miejscowość, dokładna lokalizacja, układ apartamentu, mieszkania lub domu, czy liczba sypialni. 

W International Investment Marbella rozdzielamy proces poszukiwania nieruchomości dla klientów inwestycyjnych oraz tych, którzy szukają jej na własne potrzeby. Staramy się przedstawić klientowi różne możliwości, prezentując także dodatkowe informacje takiej jak na przykład: potencjalne koszty utrzymania, możliwy zysk z wynajmu, potencjał lokalizacji, stopę zwrotu z inwestycji itp. – mówi Renata Lorens

Wsparcie w uzyskaniu kredytowania

Rozważasz zakup mieszkania, apartamentu czy domu na kredyt? Wiarygodni pośrednicy oferują także pomoc w znalezieniu najlepszych rozwiązań finansowych, w tym kredytów hipotecznych w wysokości nawet do 70% wartości nieruchomości w Hiszpanii. 

Brak prowizji dla kupującego

W przeciwieństwie do innych zagranicznych rynków, biura nieruchomości w Hiszpanii nie pobierają prowizji od klienta planującego dokonać zakupu nieruchomości, czy to z rynku pierwotnego, czy rynku wtórnego. Koszt związane z prowizją zawsze ponosi sprzedający

Ta praktyka pozwala kupującemu zaoszczędzić czas oraz eliminuje dodatkowe obciążenie finansowe dla potencjalnych nabywców inwestujących w nieruchomości w Hiszpanii.

Wsparcie w całym procesie zakupu

Hiszpańskie biura nieruchomości zapewniają kompleksową usługę, obejmującą nie tylko wsparcie w poszukiwaniu wymarzonej nieruchomości (dla zysku, na wynajem, czy jako drugi dom), ale także w kwestiach formalnych, związanych z podpisaniem umowy.  

– Naszym klientom pomagamy przejść przez cały proces zakupu. Od uzyskania Número de Identificación Extranjero, będącego odpowiednikiem polskiego NIP-u, przez uzyskanie kredytu hipotecznego w Hiszpanii, po podpisanie umowy i transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości – mówi Patryk Mormul, agent nieruchomości w International Investment Marbella. 

Eliminacja barier językowych

Kultura i język mogą być barierą dla zagranicznych nabywców. Lokalne biura nieruchomości zapewniają wsparcie w języku ojczystym klienta, ułatwiając komunikację z właścicielami nieruchomości, prawnikami, notariuszem, bankiem czy instytucjami administracji publicznej. 

Usługi posprzedażowe

Warto wiedzieć, że biura nieruchomości takie jak nasze, nie poprzestają tylko na sprzedaży nieruchomości. 

W II Marbella oferujemy pełną gamę usług posprzedażowych obejmujących m.in.: odbiór nieruchomości, pomoc w procesie projektowania wnętrz, dobór wyposażenia, remonty (w przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego), usługi zarządzania najmem nieruchomości lub kompleksowe zarządzanie nieruchomościami, utrzymanie nieruchomości oraz doglądanie nieruchomości dla klienta – mówi Renata Lorens.

Hiszpańskie nieruchomości. Deweloper nie sprzedaje mieszkań

Rynek nieruchomości w Hiszpanii, różni się m.in. od tego do czego przyzwyczailiśmy się np. w Polsce. Jedną z różnic jest ta, że deweloper tylko buduje inwestycję, z kolei sprzedażą jego projektów, zajmują się firmy komercjalizujące, współpracujące z agencjami nieruchomości, taki jak chociażby nasza. 

***

Podsumowując, korzystanie z usług lokalnego biura nieruchomości podczas planowania zakupu nieruchomości w Hiszpanii może znacząco ułatwić i usprawnić cały proces, zapewniając klientom profesjonalne wsparcie, ekspercką wiedzę oraz pomyślne podpisanie umowy kupna-sprzedaży.

***

International Investment Marbella jest najstarszym polskim biurem nieruchomości działającym w Marbelli. To rodzinna firma, która na tym rynku działa od ponad 20 lat, oferującą bezpieczne i sprawdzone inwestycje na Costa del Sol, gdzie słońce świeci przez ok. 320 dni w roku.

Chcesz zainwestować w dom, kupić apartament lub mieszkanie? Szukasz nowych nieruchomości, a może interesuje cię rynek wtórny? Zastanawiasz się w co dokładnie warto zainwestować i które lokalizacje sprawdzą się pod wynajem turystyczny w Hiszpanii? Chcesz wiedzieć, jak kształtują się ceny mieszkań i ceny wynajmu? Skontaktuj się z nami.

Wpis: 07.06.2024 Favorite Share

0